Skuteczna gra zespołowa to coraz częściej spoiwo odpowiadającego na potrzeby kursantów treningu psychologicznego czy konferencji. Z tego też powodu kierownicy projektów szkoleniowych musza niejednokrotnie przeznaczyć wiele tygodni nad zaprojektowaniem specjalistycznej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Potem chcą opatentować utwór tak by w przyszłości zarabiać na prawach autorskich. Przychody z takich symulacji lub gier mogą czasami siegać czterystu tysięcy złotych rocznie. Choć co prawda należy uwzględnić daninę dla urzędu skarbowego. Mimo wszystko jest się o co bić. Na tyle są to duże kwoty, że wielu konsultantów w Polsce czerpie dochody tylko z franczyzy na narzędziach szkoleniowych.
W blogu Goldenline toczy się obecnie mała kłótnia w której czytelnicy portalu wymieniają się uwagami w temacie niewiadomego ale oczywiście nieudowodnionego plagiatu. Rozmowy zaintersowanych toczą się w wątku poświęconego opiniom o wykładowcach Training Partners
Omawiane tematy podniosły ciśnienie debatujących miłośnikow symulacji. Niejeden dyskutant ma w oparciu o zaledwie parę informacji jednoznaczne zdanie. Padają argumenty zaangażowania prokuratora. Warto zalogować się i poczytać.
Niezależnie od powyższego – temat praw autorskich narzędzi trenerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Trenerzy prowadzący kursy biznesowe, konferencje sprzedażowe czy coaching mają szereg kontrowersji prawnych. Również doświadczenia innych krajów nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do debaty.

Categories: Biznes

Comments are closed.recykling

Ekologia jest nadzwyczaj ważna, tym bardziej kiedy tak właściwie mowa […]

fototapety do kuchni

Fototapeta może być doskonałym pomysłem na ozdobienie ściany w stworzonym […]

cheapest London esco

Gentlemen who visit the cabaret can count on the pleasure […]

cheapest London esco

Gentlemen who come to the nightclub notice in it the […]

cheap London escorts

You live in London? You will not understand anyone, however […]

No public Twitter messages.